Сільський голова

Савич Віталій Павлович

День пам’яті Героїв Крут

Поділитися новиною:

День пам’яті Героїв Крут

З метою відзначення Дня пам’яті Героїв Крут серед учнів школи в період з 24 по 29 січня 2018 року було проведено ряд заходів

До Дня пам’яті Героїв Крут

Незважаючи на те, що бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України.

29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, що між Бахмачем та Ніжином, зійшлися в бою загін революційних військ більшовицької Росії, який наступав на Київ й захисники УНР Чотири сотні 1-ї Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького та 1-ша сотня Студентського куреня Січових Стрільців (разом понад 500 вояків і 20 старшин). Більшовицьким наступом на Київ командував, підполковник Міхаїл Муравйов.

Безпосередньо загін російських більшовиків нараховував 4-6 тисяч вояків. Однак, незважаючи на десятикратну перевагу більшовицьких військ,  бій під Крутами тривав понад 5 годин й обидві сторони зазнали значних втрат.

Розстріл студентів під Крутами був одним із перших випадків розправи над полоненими у роки громадянської війни.

Тіла загиблих студентів і гімназистів з-під Крут були перевезені до Києва, де 19 березня 1918 року урочисто поховані на Аскольдовій могилі.

З метою відзначення  Дня пам’яті Героїв Крут серед учнів школи, в період з 24 по 29 січня 2018 року було проведено ряд заходів. Заходи проводила вчитель історії та Компанієць Т.Л.

В період з 24-29 січня 2018 року организовано книжкові виставки на тему: «Подвиг героїв під Крутами».          

24 січня 2018 р. Було проведено тематичну лінійку до дня пам’яті: «Подвиг героїв Крут» після повідомлення вчителя історії вшанували пам’ять усіх героїв хвилиною мовчання.

25 січня 2018 р. було проведено історичний урок до Дня пам’яті героїв Крут на тему: «Пам’ятаємо Крути. Крути як відродження українства».

26 грудня 2018 р. було проведено конкурс малюнків та стіннівок «Юні оборонці Батьківщини»

29 січня 2018 року для учнів 5-9 класів було організовано перегляд документального фільму до Дня пам’яті героїв Крут: "Бій під Крутами" та по закінченні його обговорення у ході якого учні розповідали про історичний  факт  трагедії під Крутами, його значення.

Web-адреса: smorodinka.kupyansk.info/news/id/12356 | Переглядів: 86Дата публікації: 16:08 29.01.2018
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Декларування доходів
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

Куп’янська райдержадміністрація

Куп’янська районна рада